15. јул, 2019.

Косцима из Мркоњић Града друго мјесто на Рајцу

Побједник  овогодишње  „Косидбе на Рајцу“ је  Вук Вучковић из Прељине код Чачка, друго мјесто освојио је Марио Прљевић са Купреса, а треће Мирко Кецман из Босанског Петровца.

У екипном такмичењу, прво мјесто освојила је Србија. Другопласирана је екипа из Мркоњић Града, а трећа Романија - Хан Пијесак.

„Косидба на Рајцу“ је туристичка манифестација којом се на овој планини изнад Љига традиционално обиљежава крај кошења ливада, те чува сјећање на мобе, када су се у обављању тешких пољских радова сељани међусобно испомагали.

Ораганизатор и покровитељ путовања је Агенција за привредни развој општине Мркоњић Град.