30. мај, 2019.

Побједник Фестивала ''Дјеца пјевају граду'' Леа Самарџија

За најбољег дебитанта проглашена је Милана Шкрбић, за сценски наступ је награђена Бориславка Милетић, а за најбољу интерпретацију Милица Куриџа и Зана Јахај.

Директор Фестивала Весна Сладојевић рекла је да је ова манифестација прилика да се препознају таленти.

"Талентована дјеца морају да буду препозната и подржавана. Треба да их правилно усмјеравамо, јер ћемо тако добити будуће умјетнике и квалитетну публику", истакла је Сладојевићева.

Она је навела да је публика имала прилику да чује девет композиција које су већ извођене.

Наставник Александар Јеремић, који је припремао дјецу за наступ, навео је да је видљив напредак овог фестивала.

"Занимљиво је да сваке године имамо напредак у квалитету пјесама, извођења, кореографијама и драго ми је да дјеца изузетно предано и вриједно раде", рекао је Јеремић.

У ревијалном дијелу Фестивала, који је синоћ одржан у Културно-спортском центру "Петар Кочић", наступили су малишани из Дјечијег вртића "Миља Ђукановић" и чланови Плесног студија "Виолета".

Покровитељ Фестивала "Дјеца пјевају граду" је општина Мркоњић Град.