Вијести

10. May, 2019.

Положени вијенци на бисте народних хероја

Предсједник општинског СУБНОР-а Мирко Вученовић рекао је да сваке године обиљежавају овај значајан датум, сјећајући се оних који су страдали за слободу. „Имали смо доста народих хероја, Миља Ђукановић се борила против фашизма, а њемачке окупационе снаге су је ухапсиле и објесиле на тргу“, рекао је Вученовић. Он је додао да је Павле Џевер проглашен за хероја 1953. године, јер је учествовао у борби против фашистичког терора, те нагласио  да на подручју наше општине има девет живих бораца, учесника Народноослободилачке борбе.

У Народноослободилачкој борби са подручја мркоњићке општине учествовало је 1.309 бораца, а њих 524 је погинуло.