19. април, 2019.

Филм ''Балканска међа'' у Мркоњић Граду

Ријеч је о првој српско-руској копродукцији у историји када је у питању цјеловечерњи играни филм, од када су Србија и Русија самосталне државе.

Филм је сниман и у Русији и у Србији гдје су глумци радили уз асистенцију преводиоца. Филм је до сада одлично прихваћен од стране публике у обје државе и људи су приликом сваког приказивања емотивно реаговали, а глумци су са сваке премијере на којој су присуствовали испраћени овацијама.

Радња филма

У филму се говори о НАТО бомбардовању Србије 1999. године и терористичким нападима на покрајину Косово од стране албанских терористичких група. Русија учествује у рјешавању косовског сукоба, а аеродром Слатина пада под контролу Смука – команданта албанске терористичке групе. Руски извиђачи Андреј Шаталов и Бек Етхоев, по упутствима војног руководства, добијају задатак да са малим одредом спроведу смјелу операцију заузимања аеродрома Слатина.