28. децембар, 2016.

Одиграна представа ''Кад телефон зазвони''

Чланови Градског позоришта Мркоњић Град позоришну сезону су синоћ завршили прмијером представе-комедије „Кад телефон зазвони“, која је настала у сарадњи са Позориштем из Приједора.

Представу „Кад зазвони телефон“, режирао је приједорски редитељ и глумац Жељко Касап, по тексту „Само за твоје уши“ Стевана Копривице. У представи, поред Жељка Касапа игра и глумац мркоњићког Градског позоришта Небојша Калаба, који тумачи лик Раје.

То је комедија, причи о два вјечита студента који се баве неком врстом бизнисом без резултата. Сламку спаса налазе у хот-лајну мрежи-„врућој линији“ .

Касап је казао да се може рећи да је ово комедија ситуације, комедија забуне.

Представа је изведена у сали старог Дома културе, уз покровитељство општине Мркоњић Град, која свестрано помаже рад позоришног ансамбла у овом мјесту.