09. октобар, 2016.

Одржан парастос за погинуле борце из Мајдана и Чираковца

У селу Мајдан данас је организован парастос и положени су вијенци за осам погинулих бораца из Мајдана и Чираковца који су у одбрамбено-отаџбинском рату положили животе за слободу и одбрану свог народа. У питању су: Симетић Илија, Плејић Јово, Бабаљ Драган, Писар Милорад, Шајин Јевто, Бошкић Душан, Киза Милорад и Киза Душан.

Парастос у њихову част пред окупљеним породицама погинулих бораца, мјештанима и делегацијама општине  Мркоњић Град и Борачке организације служио је свештеник  Миладин Самарџија. Он је истакао да је ово  прилика да се ода почаст борцима који су у темеље Републике Српске уградили своје животе.

Испред општинске управе, парастосу су присуствовали начелница општине Дивна Аничић и предсједник Скупштине Миленко Милекић.

Након парастоса делагације општине Мркоњић Град и општинске Борачке организације, као и породице погинулих бораца на спомен обиљежје положиле су вијенце.