28. септембар, 2016.

Улица Петра Кочића свечано пуштена у употребу

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић пресијецањем врпце са мјештанима улице Петар Кочић у Новом насељу, данас је свечано пустила ову улицу у функцију.

Улица је у потпуности реконструисана и асфалтирана, а радове у износу од 635 хиљада марака финансирала је општина Мркоњић Град, од чега је за асфалтирање издвојено 430.000КМ, и за реконструкција водоводне и канализационе мреже 205.000КМ.

Аничићева је истакла да је ова улица јако значајна за град, јер је повезана са селима Тријебово, Шеховци и Сурјан, али да је била у јако лошем стању те да ју је било неопходно реконструисати.

''Реконструкција је обухватала нову канализациону и водоводну мрежу, пресвлачење коловоза са новим асфалтом, изградњу треотоара којих није било, тако да је сад и функционална и савремена '', рекла је Аничићева.

Мјештанин Душан Гачић рекао је да су мјештани задовољни јер је улица сада и уређена и асфалтрана, те да још само треба да буду постављени саобраћајни знаци јер се њоме креће велики број дјеце.

Са њим се слаже и његов комшија Миленко Чулић који каже да је ова улица сада једна од најбољих улица у граду.