30. март, 2017.

Пријем за кошаркаше Младости поводом освајања Купа Републике Српске

У просторијама општине Мркоњић Град (скупштинска сала) јуче је уприличен пријем за кошаркаше, тренере и управу КК Младост, поводом освајања Купа РС у кошарци по други пут.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић, нагласила је да је поносна што су кошаркаши Младости по други пут освојили Куп РС у кошарци, и што је начелница општине у којој постоји такав клуб. Такође је навела да је овај резултат продукт дугогодишњег рада уназад десет година . „Захвална сам играчима, трернеру и директору клуба на постигнутом успјеху, јер управо резултати које остварује наш клуб треба да буду мотивација за младе да се баве спортом“.

Кошаркаш Ђорђе Алексић каже да њему и осталим играчима доста значи подршка општине Мркоњић Град и свих људи који су уз њих дуги низ година.

Кошаркаши Младости одбранили су трофеј у Купу Републике Српске, савладавши на свом паркету требињски Леотар резултатом 71:70.

Ово је друга титула за кошаркаски клуб Младост пошто су прошле године савладали Радник БН Баскет резултатом 99:85.