28. март, 2017.

Слобода ослабљена у полуфиналу Купа РС

Драгана Вукшу и његове изабранике до финала Купа РС дијели још само један изазов, требињски Леотар. Мркоњићани се налазе у одличној позицији да остваре један од већих успјеха ове сезоне. У походу на тим из Херцеговине, крећу ослабљени. Александар Малабашић неће бити у протоколу стратега Слободе за Куп РС из разлога што је ово такмичење почео у дресу бањалучког Борца. Ово ће бити велики хендикепза прволигаша, јер је управо наведени крилни нападач ове зиме као велико појачање стигао у редове тима из Мркоњић Града. Када је у питању првенство Републике Српске, Слобода тренутно заузима 10. позицију са 21 освојеним бодом. Утакмица се игра у сриједу 29.03.2017. године у 16 часова на градском стадиону ЛУКЕ.