31. август, 2016.

Адаптиран простор за нову јасличку групу

У Дјечијем вртићу "Миља Ђукановић" у Мркоњић Граду адаптиран је нови простор за рад са јасличком групом, за шта су општина и вртић издвојили 20.000 КМ.

Директор вртића Данијела Протић истакла је да су нове проторије биле потребне вртићу због знатног броја дјеце која из године у годину не успијевају да буду уписана у ову установу.

"Прије девет година, када су јаслице отворене, почели смо рад са групом од 11 малишана, а ове године ћемо их имати 50", рекла је Протићева новинарима.

Начелник општине Мркоњић Град  Дивна Аничић навела је да ће отварањем новог простора бити обезбијеђен боравак за 18 дјеце више, те запослено двоје људи.

"Надамо се да ће сљедеће године бити још више дјеце у овом вртићу, који је по опремљености и стручности особља међу првим у Републици Српској", истакла је Аничићева.

У Дјечијем вртићу "Миља Ђукановић" од септембра ће боравити 220 дјеце, од којих 17 у подручном одјељењу Подрашница.

Мјесечни боравак кошта 120 КМ, а општина плаћа вртић за свако четврто или пето дијете у породици.