22. август, 2016.

За изградњу дјечијих игралишта 60.000КМ

У општини Мркоњић Град данас је потписан уговор са предузећем 'Мркоњићпутеви' за изградњу два дјечија игралишта укупне вриједности 60.000КМ. Ријеч је о игралиштима у Новом насељу и у селу Подшиљак.

Дамир Сладојевић, начелник одјељења за изградњу града у управљање имовином каже да је општина на захтјев грађана одлучила да реализује ова два пројекта.

''Ново насеље је једно од највећих насеља у граду гдје има много дјеце и омладине, и на захтјев грађана одлучили смо да ове године изградимо игралиште за мале спортове и  за дјецу предшколског узраста. Други игралиште је у Подшиљку, селу са доста дјеце школског узраста и оно ће бити нешто мање, али ће задовољавати све потребе дјеце на том подручју'', каже Сладојевић.

Он је истакао да ће се на овај начин повећати квалитет живота становништва.

Општина Мркоњић Град ове године планира да сва спортска и дјечија игралишта на подручју општине, а којих има на десетине и која су изграђена посљедњих десетак година, обнови новим мобилијаром.