02. август, 2016.

У Сурјану прослављена храмовна слава и служен парастос погинулим борцима

У Сурјану у храму Вазнесења Господњег православни вјерници свечано су прославили храмовну славу Светог пророка Илију. Свету литургију служили су свештеници Петар Милановић, Милош Миловановић и парох густоварачки Драган Савичић. Литургији је присуствовао велики број вјерника, као и представници општине Мркоњић Град на челу са начелницом општине Дивном Аничић са сарадницима.

Након свете литургије и освећења славског колача и кољива ишла је литија око храма. Потом је служен парастос и положено цвијеће погинулим борцима код спомен обиљежја.

Након тога у порти цркве за све вјернике послужен је ручак, који су припремали мјештани Сурјана.

Аничићева је парохијанима честитала њихову храмовну славу уз жеље да се се увијек овако окупљају и да их чува Свети пророк Илија.