30. јул, 2016.

Мјештани села Тријебово прославили своју храмовну славу Св. Великомученицу Марину - Огњену Марију

У Тријебову код Мркоњић Града, православни вјерници свечано су прославили храмовну Славу Свету великомученицу Марину – Огњену Марију. Свету литургију и славски обред служио Драган Савичић, Милош Милановић и Петар Миловановић. Након служења свете литургије и освећења славског колача услиједио је опход са Литијом око храма и служен је парастос и положено цвијеће погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата код спомен обиљежја.

За све мјештане и вјернике у порти цркве служен је славски ручак.

Славским свечаностима поред мјештана приствовала је и начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић, предсједник скупштине Миленко Милекић, Борачка организација Мркоњић Град.

Аничићева је парохијанима честитала њихову храмовну славу уз жеље да се се увијек овако окупљају и да их чува Света великомученица Марина.