06. јул, 2016.

Омладинска банка у Мркоњић Граду подржала седам пројеката

У оквиру програма Омладинске банке Мркоњић Град, који партнерски подржавају Општина Мркоњић Град и Фондација Мозаик данас је у скупштинској сали општине Мркоњић Град организовано потписивање уговора за пројекте неформалних група младих чији су пројекти прошли на конкурсу за додјелу средстава у склопу пројекта Омладинска банка.

На конкурсу који је био отворен од 14. марта до 14. маја 2016. године, пријављено је укупно седам пројеката неформалних група младих.

Након иновацијског турнира одобрено је свих седам пројеката укупне вриједности 38.459 КМ, од чега ће 19.490 КМ бити обезбијеђено као допринос група из заједнице, а са 18.969 КМ биће подржани из фонда Омладинске банке Мркоњић Град који обезбјеђују општина Мркоњић Град из свог буџета (12.000 КМ) и Фондација Мозаик 6.969 КМ).

Одобрени су сљедећи пројекти –Едукација и задржавање младих, Простор за свако дијете, Земља Недођија, Омладинска задруга Мркоњић Град, Јабука и игара, Ношњом до очувања традиције и Адаптација спортског игралишта.

Данашњој свечаности потписивања уговора присуствовала је и начелница општине  Мркоњић Град Дивна Аничић која је истакла значај сарадње са младима и пожељела им успјех током реализације пројекта.

''Током свих ових девет година заједничке сарадње најважније је повјерење у младе  људе да сами осмишљавају своје пројекте и да их сами реализују и да имају несебичну подршку и Омладинске банке и општине Мркоњић Град'', рекла је Аничићева , додајући да до сада нису имали ниједан проблем.

Аничићева је истакла да су пројекти разнолики, те да се нада да ће следеће године продужити сарадњу са Фондацијом Мозаик и да ће бити још више овако добрих пројеката

Жељко Пауковић, програм менаџер Фондације Мозаик је рекао да је захвалан општини на успјешној деветогодишњој сарадњи.

''Све ове године заједничке сарадње успјели смо показати и доказати да заједнички можемо кроз овај програм подстаћи младе људе да развију своје пројектне идеје, да ураде конкретне активности и остваре видљиве резултате у својим заједницама'', рекао је Пауковић.

Пауковић је истакао да се програм Омладинске банке реализује на територији цијеле БиХ и омогућиће да млади људи у 35 општина успјешно реализују  126 пројеката укупне вриједност око 550.500 КМ, до 30. септембра 2016. године.