Одржан 17. "Рат граова"

У мјесту Расадник код Мркоњић Града одржана је 17. кулинарско-такмичарска манифестација "Рат граова", која је окупила 29 екипа и више од 1.000 посјетилаца.

Побједник је у кулинарском надметању била је екипа "Домаћице 4х4".

Михајло Лазендић, предсједник Планинарско-еколошког друштва "Видик", организатор манифестације, рекао је да је данашња манифестација окупила највећи број екипа и посјетилаца до сада.

"Екипе су углавном бројале око 20 чланова, неке су имале око 50 чланова, док је најбројнија била побједничка екипа, која је имала више од 100 чланова", истакао је Лазендић.

Манифестацији је присуствовао и начелник општине Драган Вођевић, као и велики број дјеце, која су уз игру и забаву посматрала и припремање хране и учествовала у дегустацији.

Покровитељ манифестације је општина Мркоњић Град.