24. јул, 2024.

Потписани уговори за три пројекта Омладинске банке у трећем јавном позиву

У оквиру програма Омладинске банке, коју партнерски подржавају општина Мркоњић Град и Фондација Мозаик, данас су потписани уговори за реализацију три пројекта младих неформалних група из трећег јавног позива.

Подржани су пројекти: „Стрипотека“, „Позоришна шминкерница“ и „Ногом против стреса“, вриједности око 8.500,00КМ.

Предсједник Скупштине општине Стевица Еремија истакао је да су овим потписивањем искориштена сва планирана средства за Омладинску банку у овој години.

„Два пројекта су из области културе и један из области спорта“, истакао је Еремија.

Марија Убовић истакла је да ће кроз пројекат „Позоришна шминкернница" за потребе Градског позоришта опремити просторију за припреме глумаца прије представа.

„Посебно ће нам значити у току манифестације Дани позоришта, а која ће се одржати наредног мјесеца“, истакла је Убовићева.