15. мај, 2024.

Обиљежен Међународни дан породице

Поводом 15. маја, Међународног дана породице, представници Општине Мркоњић Град, Центра за социјални рад и Удружења породица са четворо и више дјеце „Радост МГ“ посјетили су вишечлану породицу Зељковић.

„Ова породица, која је недавно добила сина Новака, примјер је здраве породице која опстаје на селу. Данас породица, као основна јединица друштва, више него икад захтијева заштиту, помоћ и подршку од својих чланова, али и цијелог друштва“, рекао је директор Центра за социјални рад, Драган Плејић.

Генерална скупштина Уједињених нација је 1993. године одлучила да се 15. мај сваке године обиљежава као Међународни дан породице.

Овај дан пружа прилику да се унаприједи свијест о питањима која се односе на породицу и да се повећа знање о друштвеним, економским и демографским процесима који утичу на породицу.