23. март, 2024.

Одржан Меморијални шаховски турнир

Меморијални шаховски турнир “Да се не забораве Чико, Цвијо, Чуле” окупио је данас у Мркоњић Граду 63 такмичара из цијеле БиХ, а побједник је Славен Паштар.

Друго мјесто освојио је Душан Лекић, трећи је био Зоран Поповић, а четврти Мирко Шајин.

Пето мјесто је освојио Милан Вукић, шести је био Драшко Бабић, а седми Владо Наранчић.

За прво мјесто организатор је обезбиједио пехар и новчану награду, а за осталих шест побједника новчане награде, које им је уручио начелник општине Драган Вођевић.

Такмичење се рејтингује код Фиде Свјетске шаховске федерације за освајање рапид рејтинг поена.

Међународни шаховски судија Немања Шипка рекао је да је квалитет такмичења на веома завидном нивоу, као и протеклих година, а да је организатор Шаховски клуб “Ан Пасан” уз подршку општине Мркоњић Град обезбиједио солидан наградни фонд.

-Такмичари су одиграли девет кола уз темпо игре од 10 минута по играчу и додатак од пет секунди по сваком одиграном потезу - рекао је Шипка.

Покровитељ турнира је Општина Мркоњић Град.