07. фебруар, 2024.

Обиљежено 160. година од смрти Вука Стефановића Караџића

Према приједлогу Министарства просвјете и културе Републике Српске, данас, 7. фебруара 2024, у Основној школи „Вук Караџић“ у Бараћима, обиљежена је 160. годишњица смрти Вука Стефановића Караџића, великог реформатора српског језика чији је значај немјерљив у области образовања.

Наставници и ученици ове школе провели су планиране активости поводом обиљежавања ове годишњице.

У Централној школи у Бараћима, као и у Подручном одјељењу у Подрашници, презентован је животни и књижевни пут Вука С. Караџића. Наставници су припремили презентацију кроз коју су упознали ученике о животним стазама којима је Вук пролазио, његовом значају за српски језик и правопис, као и књижевном доприносу.

Ученици су још једном показали креативност те кроз самосталан рад показали шта су научили о овом српском великану и да „поносно име Вука носе“.