05. јул, 2019.

Рурални туризам као развојна шанса

Координатор пројекта Милош Галић, каже да подручје југозапдног дијела Републике Српске, по природним љепотама и туристичким потенцијалима спада у ред најљепших и најатрактивнијих у Српској и БиХ.

„Основни циљ нашега пројекта је да се створе услови за опремање домаћинстава која треба да пружају услуге сеоског  туризма“, каже Галић.

Реализацију пројекта подржавла је Туристичка организација РС и Привредна комора РС. Као позитиван примјер у области руралног туризма је и Визитор центар „Пецка“, који је удаљен 30 километра од Мркоњић Града.

Занимљиво је да је приликом утврђивања туристичких потенцијала на терену, кориштена ФАС методологија израде студије.

У Пецкој је уприличена и презентација карте Агро и Ловног туризма.