30. децембар, 2016.

Прослављена Дјечија нова година

На Тргу краља Петра Првог Карађорђевића Мркоњића у Мркоњић Граду је прослављена Дјечија нова година уз ватромет од конфета, дјечији шампањац и Дједа Мраза.

У богатом забавном програму су учествовала дјеца из Дјечијег вртића "Миља Ђукановић", чланови Градског хора Мали Принц, Градског позоришта, те учесник у пинковим звједицама Емилија Бошкић. Такође је 126 првачића добило новогодишње пакетиће.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић рекла је да општина традиционално организује ово дружење за дјецу.

''Ово је већ неколико година најљепши догађај у нашем граду. Веома ми је драго што се окупило оволико родитеља и дјеце и да бог да у следећој години да буде још више дјеце'', рекла је Аничићева. Она је додала да је Дјечија нова година само један у низу културних садржаја у оквиру манифестације `Зимска чаролија у мом граду`.

Поред основаца, мале пакете са слаткишима добила су и сва остала дјеца која су се нашла на Тргу. Дјеца су уживала дружећи се са Дједом Мразом и ликовима из бајки и цртаних филмова", рекла је Дрљача.

Организатор манифестације била је општина Мркоњић Град, а генерални спонзор "РС Силикон".