01. август, 2016.

Данас почиње обиљежавање славe општине Мркоњић Град

У Мркоњић Граду данас ће почети са обиљежавањем Крсне славе општине Светог Пророка Илије и Дана 11. мркоњићке лаке пјешадијске бригаде.

У капели Светог апостола Марка на градском гробљу  у 11.00 часова биће служенпарастос за погинуле борце  Отаџбинско-одбрамбеног рата и положено цвијећа на спомен-обиљежје масовне гробнице на Градском православном гробљу и на Тргу Српске војске. Након тога у Културном центру ''Петар Кочић'' са почетком у 12.00 часова  одржаће се свечана академија поводом дана 11.мркоњићке лаке пјешадијске бригаде и у 19.00 часова на Тргу краља Петра I Карађорђевића одржати  Илинданска смотра фолклора.

Славске свечаности и ломљење славског колача одржаће се у вечерњим часовима  2. августа (уторак) на Тргу краља Петра I Карађорђевића са почетком у 20 часова.

Након обављања славског обреда у забавном дијелу програма, наступиће гупа МИЛИГРАМ.