02. September, 2024.

Одржана приредба "Добро дошли ђаци прваци"

Данас је у Културном центру одржана свечана приредба "Добро дошли ђаци прваци", поводом пријема првачића у четири основне школе.

Начелник општине Мркоњић Град, Драган Вођевић, рекао да дјеца имају добре услове за учење и боравак у школама, јер се у пртходном периоду много радило и улагало у школске објекте.

"Сви инфраструктурни радови на школским објектима су углавном завршени или су при крају, тако да ученици и наставно особље имају добре услове за рад. Осим тога и ове године је обезбијеђен бесплатан превоз за све ученике, као и уџбеници за дјецу од првог до деветог разреда, оно што Влада Републике Српске не покрива својим трошковима", нагласио је Вођевић.

Он је свим ученицима, њиховим родитељима, као и наставном особљу пожелио срећан почетак нове школске године.

Домаћин приредбе за првачиће ове године је ЈУ Основна школа "Вук Караџић" Бараћи, а директор ове школе Стеван Чегар је рекао да је и ове године припремљен културно-забавни програм и пријем првачића код начелника, уз пригодне поклоне.