Слобода лако са Слогом

Фудбалери мркоњићке Слободе у трећем колу Друге лиге - група „Запад“ у Бањалуци, на стадиону „Жељезничара“ побиједили су Слогу из Српца 3:0. Побједа Мркоњићана је више него заслужена, мада су и гости на отварању меча имали иницијативу и своје прилике.

Голове за Слободу постигли су Игор Мирковић из слободног ударца и Ђаковић, на асистенцију Вучковића, у првом полувремену. Побједу је овјерио Зец средином другог полувремена, након асистенције Мирковића.

Шеф стручног штаба Слободе Игор Мирковић задовољан је игром и резултатом своје екипе у мечу са Слогом.

''Прво желим да се захвалим људима из ''Жеље'' који су нам омогућили да имамо одличне услове за игру на терену. Искрено прибојавао сам се ове утакмице са Слогом. Током  седмице имали много проблема око тренирања. Стално смо били у дилеми гдје и на којем терен радити и како екипу припремити за утакмицу. А било је проблем и са повредама фудбалера. Хвала Богу, на крају се све поредало и стигли смо до важне побједе, против Слоге која има добру екипу. Честитам својим момцима на доброј игри и важном тријумфу'', каже Мирковић.

Стратег Мркоњићана признаје да је његова екипа на почетку бојажљиво ушла у утакмицу.

''Гости  су на почетку утакмице били одважни и у неколико наврата из контранапада угрозили наш гол. Међутим, након петнаестак минута игре преузели смо све конце игре у своје руке и доминирали до краја утакмице. Послије трећег гола Зеца, утакмицу смо рутински привели крају. У другом полувремену свјесно сам неке играче извео из игре, да их чувам за дерби који нас у суботу чека у Шамцу против Борца. Екипи Слоге желим више среће у наставку  првенства. Да што прије посложе екипу и крену с побједама'', истиче Мирковић.

Предсједник Управног одбора Фудбалског клуба Слободе Миленко Милекић, задовољан је игром и побједом своје екипе.

''Све похвале играчима и стручном штабу на важној побједи. Екипа је одлично стајала на терену, а плијени залагање фудбалера. Храбри и чињеница да је на „Предграђу“ на трену било осам фудбалера који су поникли у нашем клубу, а шест их је било у стартној постави. Све то нам даје нову снагу да још интензивније наставимо са радом у млађим селекцијама. С нестрпљењем чекамо да се заврше радови на нашем главном и помоћном игралишту'', каже Милекић.