Садржај

Пут до грађевинске дозволе
ISO 9001:2008
БФЦ Мркоњић Град

Одјељење за просторно планирање и комуналне послове

Слободан Рајковић

Начелник одјељења за просторно планирање и комуналне послове

Телефон: 050/220-920, локал 24

Факс: 050/220-954

e-mail: slobo.rajkovic@gmail.com

Надлежности Одјељења за просторно планирање и комуналне послове

- Обезбјеђује извршавање закона, других права и општих аката у области просторног уређења, урбанизма, грађевинарства, стамбених и комуналних послова, саобраћаја, заштита човјекове околине, послова одређивања, заштита кориштења и управљања локалним и некатегорисаним путевима  и улицама у оквиру прописане надлежности и одговорно је за стање у тим областима у границама својих овлаштења,

- Примјењује прописе Скупштине општине и начелника општине

- Прати стање у области за које је основан, покреће иницијативу за рјешавање и предлаже рјешавање  питања у тим областима

- Припрема за Скупштину општине и начелника општине развојне планове, нацрте, односно приједлоге других прописа, општих и појединачних аката, аналитичко-информативне и друге материјале за области из свог дјелокруга,

- Врши управне и стручне административно-техничке послове издавања урбанистичких сагласности, одобрења за грађење, техничког прегледа и издавања употребне дозволе,

- Врши контролу инвестиционо-техничке документације,

- Врши надзор у области заједничке комуналне потрошње (водовод и канализација),

- Врши и друге послове које му у складу са Законом повјери Скупштина општине и начелник општине.

►Пут до грађевинске дозволе

►Резултати упитника о мјерењу квалитета комуналних услуга за 2014.годину

►Резултати упитника о мјерењу квалитета комуналних услуга за 2015.годину

Нацрт Закона о комуналним дјелатностима можете преузети овдје

ЕКОНОМИЧАН ОДНОС ПРЕМА КОМУНАЛНИМ РЕСУРСИМА

У оквиру имплементације активности „Унапређења општинског управљања комуналним услугама“ која се реализује у сарадњи са ГАП-Пројектом управне одговорности, идентификовани су пакети техничке асистенције усмјерени ка побољшању тренутног стања општинског управљања комуналним услугама.

Једна од пројектних активности је израда и промоција публикације „Економичан однос према комуналним ресурсима“ која омогућава корисницима услуга да сагледају могућности рационалнијег и економичнијег кориштења комуналних услуга, те подиже еколошку свијест грађана на виши ниво.

Наведена публикација омогућава корисницима услуга да сагледају могућности рационалнијег и економичнијег кориштења комуналних услуга, чиме се еколошка свијест грађана подиже се на виши ниво.

„Домаћински“ однос према расположивим ресурсима може значајно унаприједити економску слику, како општине тако и сваког грађанина.

Публикација садржи корисне савјете и препоруке из разних области екологије и уштеде енергената, што може помоћи грађанима да у позитивном смислу промјене свој однос према околини. Даље можете погледати у подменију "Заштита животне средине"